צרו קשר : 054-8877-070

פינוי אסבסט

מלאו את הפרטים הבאים:

פינוי אסבסט הפך בשנים האחרונות למשימה לאומית לאחר שהתגלו הסכנות הרבו הטמונות בו. כתוצאה מכך בשנת 2011 נחקק חוק המורה על הפסקת השימוש באסבסט בבניה כמו גם הוראה להיפטר במידת האפשר מגגות האסבסט הקיימים. כתוצאה מכך אנשים רבים החלו לחפש פתרונות חיפוי חדשים לביתם, כאשר רצונם של מרבית האנשים הוא למצוא חיפוי במחיר נוח אשר מציע בידוד תרמי ואקוסטי, משך חיים ארוך ועמידות למזג האוויר ואש. אחת האופציות הטובות ביותר היא שימוש בפנלים מבודדים המורכבים משתי שכבות של מתכת מגלוונת ביניהן נמצא חומר מבודד כמו פוליאוריטן או קלקר אשר מספק את כל התכונות הנ"ל ועוד רבות אחרות.

פינוי אסבסט בקלות

לא רק שפינוי האסבסט ימנע מכם סכנה לחלות במחלות זיהומיות בדרכי הנשימה ואף בסרטן – אלא גם שיש כיום פתרונות בניה מהירים וקלים אשר מטיבים עם הסביבה ואף זולים יותר מפתרונות בניה ישנים כמו יציקות בטון. השימוש בקונסטרוקציות פלדה היוצרות את השלד להנחת פנלים מבודדים מאפשרת לחסוך ימים ושבועות ארוכים של בניה, רעש וזיהום משום שהשלד מגיע מוכן מן המפעל, כמו גם הפנלים אשר ניתן לשרטט במידות מדויקות מבעוד מועד.

דרך נוספת לקירוי מבנים היא שימוש באסכורית. האסכורית הינה פח מגלוון הניתן לחיתוך בגדלים שונים. המרווח בין כל חלק הוא רב מה שמאפשר בניה קלה ומהירה יותר משום שאין צורך במספר רב של חלקים. החלקים מוברגים אחד לשני בקלות רבה עד כי אנשים יכולים לעשות זאת בעצמם. האסכורית משמשת הן לבתים פרטיים ותוספות בניה, הן למבני תעשיה והן לגידור ותחימה (כמו לדוגמא באזורי בניה).

בניה קלה – נפטרים מן הסכנה בעזרת פינוי אסבסט

הגיע הזמן להיפטר מן הסכנה הרבה הטמונה בגג אסבסט. חברת "בניה קלה – שיקום גגות ועבודות מתכת" תשמח לבצע עבורכם את העבודה בעזרת אנשי המקצוע הטובים והמקצועיים ביותר בתחום. לאחר יותר מעשור בתחום הבניה הקלה אנו מביאים עמנו את פתרונות הבניה היעילים, הירוקים והאיכותיים ביותר. פנו אלינו כעת והשאירו את סכנת האסבסט מאחור.

פינוי אסבסט

פינוי אסבסט בצפון ובמרכז

ישנם חומרים אשר דורשים טיפול של אנשי מקצוע מיומנים. פינוי אסבסט הוא פעולה שלא כל אחד מורשה לבצע אותה ודרוש אישור מיוחד של המשרד לאיכות הסביבה על מנת להציע שירות מסוג זה. היות שמדובר בחומר שתפרק בקלות ונישא ברוח אז ישנם אמצעי זהירות רבים שיש לנקוט בהם כאשר מחליטים על הובלה או פירוק של החומר. קבלן אשר מחזיק בכל האישורים הנדרשים יבצע את העבודה מבלי לסכן את עוברי האורח והתושבים אשר מתגוררים בסמוך לאתר העבודה. גגות ובנייה קלה היא חברת בנייה בעלת אישור מאת המשרד לאיכות הסביבה שמתיר לה לבצע פירוק ופינוי של אסבסט. בנוסף החברת עוסקת גם בבנייה קלה מסוגים שונים.

פינוי אסבסט – איך זה מתבצע?

את העבודה יבצע כאמור רק קבלן שיש לו את האישור לשם כך. בשלבים הם חשובים מאוד ויש לעקוב אחריהם ולבצע אותם על פי הסדר:

  • ראשית יש ליידע את הסביבה הקרובה על התחת העבודה המדויקת. זאת ניתן לעשות על ידי פיזור עלונים או פניה לתקשורת המקומית.
  • חשוב לשלט את האזור ברדיוס משמעותי. השלטים צריכים להיות ברורים ולהכיל את כל המידע הנדרש לגבי העבודות.
  • בעל המקצוע יגיע למקום ויחל בפירוק איטי של האסבסט. במהלך העבודה לא יעשה שימוש בכלים כבדים כלשהם שכן הם עלולים לגרום לחלקיקים רבים להתרומם ולהתפשט בכל האזור.
  • כל העובדים בפרויקט יהיו מוגנים על ידי ביגוד מיוחד שכולל גם מסכות מיוחדות שימנעו מהם לשאוף את החלקיקים המסוכנים.
  • את האסבסט יש לפנות אך ורק לאתר הטמנה מורשה ואסור בשום אופן לשרוף אותו.
  • לאחר שכל האסבסט יפונה מהאזור באופן בטוח ניתן יהיה להתחיל בתכנון הגג החלופי על פי בחירתו של הלקוח.

פינוי אסבסט מחיר משתלם לפונים מהאתר

כאמור מדובר בחומר מסוכן ולכן יש לפנות אך ורק לגוף מוסמך. ישנם מפרקי אסבסט בעלי רישיון וחשוב לוודא שמי שמגיע לבצע את העבודה הוא קבלן מורשה. סילוק באסבסט יעשה רק למטמנות שמורשות לקבל את החומר הזה ולא כל אתר הטמנה שיש. בכל מקרה כדאי להתייעץ עם אנשים אשר מבינים בנושא ולא לנסות לטפל באסבסט לבד.

פינוי אסבסט מגג שפורק היא פעולה שחייבת להיעשות בזהירות המקסימלית תוך התחשבות באנשים הנמצאים בסביבת החומר. הסכנות הנשקפות לחיי אדם מחלקיקי אסבסט מתעצמות בעיקר בעת פירוק ופינוי גגות אסבסט, כאשר חלקיקי אסבסט קטנים מופצים באוויר. כתוצאה מכך, הגדירה מדינת ישראל בחוק כיצד יש להתנהל על מנת לפנות את האסבסט בזהירות לאתרי הטמנה. עוד הגדירה המדינה שרק קבלנים בעלי היתר עבודה ספציפי לתחום האסבסט יכולים לעסוק בפירוקי ופינוי החומר. המומחים שלנו בחברת בניה קלה, הם בעלי כל ההיתרים הנדרשים וניסיון של למעלה מעשור בתחום פירוק ופינוי גגות אסבסט.

 

פינוי אסבסט לפי דרישות החוק

עם סיום השלב הראשון בתהליך עבודה, פירוק גג האסבסט, על קבלן העבודה מוטלת האחריות לפנות את האסבסט בצורה בטיחותית. פינוי לוחות אסבסט הוא תהליך הדורש ידע ומקצועיות, וחייב להיעשות תוך שמירה על כללי עבודה ומניעת חשיפת החומר לציבור. בעת פינוי האסבסט מאתר הבניה, חשוב לשים לב כי:

  • לוחות האסבסט אינם סדוקים או מפורקים- זאת על מנת למנוע התנדפות של חלקיקי אסבסט לחלל האוויר ופגיעה בעוברי אורח
  • שינוע זהיר של האסבסט על כלי רכב מתאימים
  • העברת החומר לאחר הטמנה מוסמך- אין לזרוק את גגות האסבסט המפורקים יחד עם פסולת כללית, אלא באתי הטמנה ייעודיים לדבר.
  • שינוע גג האסבסט באופן זריז ויעיל כדי למזער חשיפה, תוך שמירה על ביטחון הפועלים ועוברי האורח

 

פינוי אסבסט בטוח

לוחות האסבסט בבית מראים סימני בלאי? התקרה הישנה בחלל העבודה דורשת שיפוץ בהול? מדובר במשימה לצוות מקצועי בלבד! אנשי בניה קלה נכונים לסייע בכל תהליך התכנון והביצוע של פרויקט פינוי האסבסט שלכם. צוות בניה קלה עוסק בתחום כבר שנים רבות, בעל היתרים ממשלתיים וידע רב בתחום. מומחי בניה קלה יסייעו לכם לתכנן את הפרויקט, למצוא חלופת בניה ראויה לאסבסט, ולבצע אותו מתחילתו ועד סופו, כולל פינוי אסבסט לפי דרישות החוק.

צרו קשר עוד היום עם צוות בניה קלה, ספרו להם מה הדרישות שלכם, והם יסייעו לכם למצוא את פתרון הבנייה המתאים לכם.

פינוי אסבסט בצפון ובמרכז

בעבר השימוש בחומר האסבסט לבנייה היה נפוץ במיוחד. אך ככל שעברו השנים נצברו יותר ויותר מחקרים שהעידו על הסכנות הטמונות לבריאות הציבור באסבסט, ולכן כיום קיימת דרישה חוקית לבצע פינוי אסבסט מוסדר מכל מקום בו קיימות שאריות שלו. המשרד להגנת הסביבה אחראי על תוכנית לצמצום מפגעי אסבסט ומרכז את כל המקרים בהם קיימות שאריות אסבסט בין ריכוזי אוכלוסייה בארץ. החוק אשר תקף משנת 2011 מכתיב בדיוק את הדרכים בהן מתנהל תהליך פינוי אסבסט, ומגדיר כי רק אנשי מקצוע מורשים יכולים לבצע את פעולות הפינוי הללו. חברת בנייה קלה היא חברה מורשית לפינוי אסבסט בדיוק על פי כל דרישות המשרד להגנת הסביבה, על מנת לשמור על אזור המגורים שלכם בטוח יותר.

מדוע כל כך חשוב לבצע פעולות פינוי אסבסט מאזורים מרכזיים?

ריכוזי אסבסט בתוך האוכלוסייה האזרחית התגלו בשנים האחרונות כריכוזים המסכנים את כל התושבים המתגוררים באיזור. בכל מקום בו אתם נתקלים בתקרות אשר מיוצרות מעצבן אתם חשופים לנשרים של החומר, אשר ברבות השנים יכולים להצטבר בריאות שלכם ולגרום למחלות ממאירות מסוכנות ביותר. בדיוק מסיבה זו, ישראל, כמו מדינות רבות בעולם עושה את כל המאמצים על מנת לפנות את שאריות אסבסט ממרכזי הערים בצורה בטוחה.

אפילו בתהליך פינוי אסבסט, כאשר העובדים מגיעים לאזור, הם חייבים לנקוט בצעדי בטיחות מחמירים על מנת לצמצם את פליטת החומרים המסוכנים לאוויר. לפיכך, המציא המשרד להגנת הסביבה פרוטוקול ברור מאוד לכל תהליך פינוי אסבסט אשר מגדיל מה הם צעדי הבטיחות הנדרשים מהקבלן על מנת לצמצם את החשיפה לציבור הכללי ולעובדים באתר הבנייה. למשל, על ידי איסור חמור במיוחד לבצע פירוק אסבסט אלים עם כלים כבדים. הקבלן לא יכול לשבור את קירות האסבסט בעזרת פטישים מפני שחתיכות אסבסט עלולות להתפזר באוויר ולהוות סכנת חיים ממשית. החוק מחייב את הקבלן לפרק את קירות אסבסט בצורה עדינה במיוחד ולכן נדרשת עבודה מקצועית במיוחד.

פינוי אסבסט – מרחיקים חומרים מסוכנים בבטחה

כאשר אתם רוצים לבצע עבודות פינוי אסבסט אתם חייבים לבחור קבלן ביצוע בעל ניסיון אך גם בעל אישור ממשרד העבודה וממשרד הגנת הסביבה, לביצוע העבודות. חברת בנייה קלה היא חברה קבלנית מורשת לביצוע עבודות פינוי אסבסט אשר שומרת על כל דרישות החוק. אנו מאפשרים לכם לפרק קירות וגגות אסבסט תוך שמירה על סטנדרט בטיחות וניקיון גבוה במיוחד, ועמידה בדרישות החוק. 

 

שירותים נוספים שעשויים לעניין אותך:

עיצוב ופיתוח אתרים עיצוב ופיתוח אתרים